logo

Gasbem A.Ş 7 Meslek Kolunda Sınav ve Belgelendirme Yapacak

  • Anasayfa  / 
  • Haberler  / 
  • Gasbem A.Ş 7 Meslek Kolunda Sınav ve Belgelendirme Yapacak
Gasbem A.Ş 7 Meslek Kolunda Sınav ve Belgelendirme Yapacak
  • 28 ARA
  • 2018

Gasbem A.Ş 7 Meslek Kolunda Sınav ve Belgelendirme Yapacak

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) bünyesinde faaliyet gösteren ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen, GSO Mesleki Yeterlilik Sınavları Belgelendirme ve Danışmanlık A.Ş. (GASBEM), Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildi.

GASBEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu’nun 21.11.2018 tarihli ve 2018/145 sayılı kararı ile sınav ve belgelendirme yapmak üzere YB-0197 kodu ile yetki belgesini aldı.
MYK tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen GASBEM, personel belgelendirme kuruluşu oldu. GASBEM aldığı yetki belgesi ile 7 meslek kolunda mesleki yeterlilik sınavı ve belgelendirme yapabilecek.
Ankara’da MYK’da düzenlenen imza törenine, GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevdet Akınal, Yönetim Kurulu Üyesi Başar Küçükparmak ve Genel Sekreter Kürşat Göncü ile birlikte katıldıklarını kaydeden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GASBEM’in zorlu bir süreci hızla tamamlayarak yetki belgesi alan nadir kurumlar arasındaki yerini aldığını belirtti. 


Tüm Haberler